Discovery / Szymon Adamczyk

American Chopper – ekipa legendarnego programu o motorach odwiedziła Podkarpacie

Wyświetlenia: 2900

Ekipa telewizji Discovery Channel przyjechała z dwudniową wizytą na Podkarpacie. Na początku pobytu ekipa Discovery odwiedziła podkarpacką miejscowość Lisie Jamy. W siedzibie producenta motocykli typu custom, firmy Game Over Cycles, odbyła się promocja nowego sezonu legendarnej serii American Chopper – najsłynniejszego na świecie programu o przerabianiu motocykli.

Informując zaproszonych dziennikarzy o nowych odcinkach programu, Discovery Channel chciało również zaprezentować mediom polską firmę, która także zajmuje się budową oraz modyfikowaniem motocykli i osiąga na tym polu międzynarodowe sukcesy. Poza tym podkarpackie Game Over Cycles ma pewne koneksje z Orange County Choppers, czyli firmą będącą bohaterem amerykańskiego programu. W 2016 roku podczas European Bike Week, największego festiwalu motocyklowego w Europie organizowanego co roku w Austrii, szef OCC Paul Teutul Senior wręczył GOC nagrodę dla stworzonego przez polską firmę Hard Rock Cafe Bike’a, który w prestiżowym  konkursie firmy Custom Chrome zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley” (video).

Jak ujawnił szef GOC Stanisław Myszkowski, Paul  Senior przyznał wtedy, że maszyna z Polski to najlepszy tematyczny motocykl, jaki widział w życiu. Myszkowski przyznaje też, że amerykański program był dla niego inspiracją do przekształcenia jego pasji i hobby budowania motocykli w profesjonalną firmę oraz pracę.

Drugiego dnia ekipa Discovery Channel odwiedziła salon wystawowy GOC w Rzeszowie, a także zlokalizowany w tym samym budynku salon Harley-Davidson Rzeszów, którego właścicielem jest Game Over Cycles. W salonie GOC Harley-Davidson Rzeszów są eksponowane wszystkie najsłynniejsze motocykle zbudowane przed podkarpacką firmę. Nowe odcinki legendarnej serii pt.Amerykański Chopper: Powrót Legendy” będą miały swoją premierę  w  Polsce  18  lipca  (środa) o godz. 22:00 tylko na Discovery Channel.

Discovery Channel to edukacyjny kanał telewizyjny, założony w 1985 w Stanach Zjednoczonych. Discovery Channel jako globalna marka mediowa jest liderem w kategorii factual entertainment, czyli rozrywki opartej na faktach. Kanał, dystrybuowany w 100,8 milionach domów w Stanach Zjednoczonych, mogą oglądać także widzowie z 224 krajów i regionów z całego świata. W Polsce jest emitowany od 1996 roku.

www.discoverychannel.pl

Game Over Cycles (GOC) to założona w 2012 roku polska firma budująca motocykle typu custom. Działająca w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy ekipa GOC jest znana z tworzenia oryginalnych maszyn, takich jak Behemoth Bike, czyli customowy motocykl inspirowany i zbudowany we współpracy z polską i światową i ikoną muzyki metalowej – zespołem Behemoth czy The Recidivist – pierwszy na świecie wytatuowany motocykl. Konstrukcje GOC zdobywały nagrody na najbardziej poważanych konkursach w branży motocyklowej. Firma zdobyła już osiem trofeów na European Bike Week (EBW), w tym cztery razy prestiżową nagrodę publiczności “People’s Choice Award”.

Organizowany corocznie w austriackiej miejscowości Faaker-See EBW jest największym festiwalem motocyklowym w Europie i jedną z największych imprez motocyklowych na świecie. W zeszłym roku podczas zorganizowanego w USA zlotu Sturgis Motorcycle Rally, największego zlotu motocyklowego na świecie (480 000 uczestników w 2017r.), zbudowany przez Game Over Cycles motocykl The Recidivist zajął pierwsze miejsce w kategorii “Najbardziej Niezwykły” w konkursie Rat’s Hole Custom Bike Show, najstarszym i najbardziej prestiżowym konkursie motocykli customowych globu.

W czerwcu 2016 roku GOC zostało oficjalnym dealerem legendarnej marki motocyklowej Harley-Davidson. W marcu 2017 roku nastąpiło otwarcie salonu GOC Harley-Davidson Rzeszów, największego salon marki Harley-Davidson w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej oraz salonu wystawowego Game Over Cycles.