AUTOSTOPEM I PIESZO PRZEZ GWINEE BISSAU I KONAKRY

Wyświetlenia: 1775

Zapraszamy na kolejną imprezę z cyklu „Rzeszowskie Spotkania z Podróżami”. Wojewódzki Dom Kultury 24.01.2017 godz. 18:30. Tym razem wybierzemy się Autostopem i pieszo przez Gwinee Bissau i Konakry z Juszką Muikkunen. Bilety dostępne w WDK w Rzeszowie – cena 6 zł.

Cześć, nazywam się Juszka i cierpię na zakaźna chorobę zwaną – Afryka. To wcale nie taka groźna choroba, objawia się dość przyjemnie nieustannym powracaniem na Czarny Ląd i szukaniem tego ” czegoś ” co występuje tylko w Afryce i próżno szukać tego w Europie czy gdziekolwiek indziej.

To ” coś „to taki spokój wewnętrzny i życie chwilą które jest możliwe tylko tam wśród wiecznie uśmiechniętych ludzi na piaszczystych drogach i w gorącym słońcu. Po raz pierwszy wylądowałam w Afryce dwa lata temu ale długo bez niej nie wytrzymałam i wróciłam tam znów, tym razem nie na chwile a na 8 miesięcy. Więc jeśli chcą się państwo zarazić Afryką to zapraszam na wspólną podróż przez dwie Gwinee – Bissau i Konakry które przemierzyłam w ostatnim czasie autostopem i pieszo.

Juszka Muikkunen

Mam na imię Juszka, mam 23 lata, pochodzę z małej wioski na Podkarpaciu. Od 5 lat włóczę się po świecie, moim głównym środkiem transportu jest autostop ale lubię też używać siły własnych nóg. Poza tym kocham koty i stare książki których mam kilkaset w domu i ciągle kupuję nowe bo nie mogę obojętnie przejść obok antykwariatu.