Breakout Days w Rzeszowie – zobaczcie program festiwali ku pamięci Tadeusza Nalepy

Wyświetlenia: 131034

Breakout Days to festiwal muzyczny stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne.

Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach. Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Festiwal ma na celu upamiętniać twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy, promować ją wśród mieszkańców Rzeszowa, angażując młodych twórców inspirujących się zespołem Breakout. Wydarzenie jest otwarte dla szerokiej społeczności, jednak za cel stawiamy sobie kultywowanie oraz uhonorowanie twórczości  Tadeusza Nalepy wśród mieszkańców Rzeszowa.

Działania interdyscyplinarne: konkursy, koncerty, seminaria,  pozwolą na konfrontację muzyki zespołu Breakout z nowoczesnymi interpretacjami nurtu muzycznego jakimi są blues i rock.  W festiwalu uczestniczą debiutanci, profesjonalni muzycy oraz uczestnicy konkursów, którzy wymieniają się doświadczeniami.

W dniach 13-15 września 2018 zapraszamy na kolejną edycję festiwalu Rzeszów Breakout Days. Po raz kolejny w Rzeszowie spotkają się muzycy bluesowi z całej Polski aby oddać muzyczny hołd wybitnemu artyście: Tadeuszowi Nalepie oraz stworzonemu przez niego zespołowi Breakout.

Festiwal rozpocznie się w czwartek 13 września koncertem „B.B. King Nalepa” w Studiu Koncertowym Polskiego Radia Rzeszów. Koncert poprowadzi Jan Chojnacki z radiowej „Trójki”, a zagrają: Sebastian Riedel, Leszek Cichoński , Sławek Wierzcholski, Bartek Grzanek, Piotr Nalepa, Wojtek Famielec, Józef Rusinowski i Michał Jurkiewicz.

W piątek, o godz. 19.00 zapraszamy na rzeszowski Rynek, gdzie w koncercie finałowym „Synowie bluesa” zagrają Piotr Nalepa oraz Sebastian Riedel.

O 22.00 w Hotelu Bristol natomiast odbędzie się klubowy koncert formacji Czarny Pies. Czarny Pies to projekt muzyczny Leszka Windera. Każdy koncert to jednorazowy skład muzyków i indywidualny program. W ramach Breatout Days, oprócz Leszka Windera na scenie pojawią się skrzypek i multiinstrumentalista Jan Gałach, legendarny perkusista supergrupy SBB Jerzy Piotrowski, gitarzysta i multiinstrumentalista Mirosław Rzepa, grający na harmonijce Michał Kielak oraz Krzysztof Ścierański – od wielu lat najlepszy gitarzysta basowy w Polsce.

W sobotę 15 września tradycyjnie już zagramy wspólnie dla Nalepy. Na ul. 3 Maja przy pomniku Tadeusza Nalepy zagramy wspólnie jeden z najsłynniejszych utworów Breakoutu – „Kiedy byłem małym chłopcem”. Zapraszamy wszystkich gitarzystów – start o godz. 16.00. Następnie na małej scenie przy ulicy 3 maja zagrają The Blues – duet harmonijkowo-gitarowy oraz Blues Perspective Band.

Czwartek 13.09

Polskie Radio Rzeszów, Studio Koncertowe im. Tadeusza Nalepy, Zamkowa 3, 35-001 Rzeszów

22:05 – Koncert „B.B. King Nalepa” (nadawany także na żywo na antenie Polskiego Radia Rzeszów oraz Polskiego Radia Trójki)

Informacje o zaproszeniach już wkrótce!

Zagrają:

Sebastian Riedel
Leszek Cichoński
Sławek Wierzcholski
Bartek Grzanek
Piotr Nalepa
Wojtek Famielec
Józef Rusinowski
Michał Jurkiewicz

Prowadzenie: Jan Chojnacki – Radiowa „Trójka”

Piątek 14.09

Rzeszowski Rynek

19.00 Koncert „Synowie Bluesa” – Piotr Nalepa i Sebastian Riedel

Shakin’ Dudy

Hotel Bristol, ul. Kopernika 12

22.00 – Czarny Pies

Sobota 15.09

Pomnik Tadeusza Nalepy, ul. 3 Maja

16:00 – „Gramy dla Nalepy” – zapraszamy wszystkich gitarzystów do wspólnego odegrania jednej z najbardziej znanych piosenek zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy pt. „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Materiały pomocnicze do pobrania już wkrótce!

Mała scena, ul. 3 Maja

17.00 The Blues – duet harmonijkowo-gitarowy

17.30 Blues Perspective Band

 

Wystawy

Wystawa prac Agi Krysiuk „Obrazy z płyt winylowych” – Hotel Bristol, 13 – 15 września (wstęp wolny)