Festiwal Roślin Owadożernych w łańcuckiej Storczykarni

Wyświetlenia: 3557

W czwartek 1 czerwca w Łańcucie rozpocznie się Festiwal Roślin Owadożernych. Turyści w ramach biletu wstępu do Storczykarni, obejrzą wystawę prezentującą wyjątkowe owadożerne okazy i poznają tajemnice niezwykłych roślin.

W dniach od 1 do 4 czerwca w Storczykarni odbędzie się Festiwal Roślin Owadożernych. W trakcie niecodziennego wydarzenia zostaną zaprezentowane najpiękniejsze oraz najbardziej unikatowe gatunki – np.: olbrzymie dzbaneczniki, które potrafią upolować mysz i niewielkiego ptaka, przekraczające metr wysokości kapturnice – prawdziwi smakosze much, os i pająków, czy rosiczki – amatorzy muszek owocówek. W tym czasie będzie również można kupić domowe i ogrodowe rośliny owadożerne.

Atrakcją Festiwalu będą również weekendowe pokazy karmienia roślin, połączone z krótkimi prelekcjami. Pokazy odbędą się w sobotę o godz.: 12:00, 14:30 i 16:00 oraz w niedzielę o godz.: 12:00, 14:30 i 16:00.

Wstęp na Festiwal nie jest dodatkowo płatny. Do obejrzenia wystawy upoważniają bilety zakupione w ramach wstępu do Storczykarni (bilet normalny: 5 zł, ulgowy: 3 zł).

Festiwal Roślin Owadożernych odbędzie się w godzinach otwarcia Storczykarni:
• w czwartek i piątek (1-2 czerwca) – od 10:00 do 18:00,
• w sobotę i niedzielę (3-4 czerwca) – od 11:00 do 19:00.

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *