Indyjskie smaki w Rzeszowie – restauracja HINDI zaprasza

Wyświetlenia: 8831

Chapati, samosa, makhani… już od jutra w Rzeszowie będziemy mogli zasmakować smaków Indii. Przy ul. Mickiewicza 19 na gości czeka Hindi – Restauracja Indyjska.

W menu ma się znaleźć kilkadziesiąt dań – tych tradycyjnych i znanych oraz mniej spotykanych w restauracjach. Pojawią się dania z baraniną i jagnięciną, desery oraz indyjskie piwo – zapowiada Jan Kula, właściciel lokalu.

– Kuchnia wyposażona jest w jedyny na Podkarpaciu kamienny piec tandoor. Ma kształt dzbana i jest opalany zazwyczaj węglem drzewnym lub drewnem. Temperatura pieczenia przekracza 480°C.

Opieka się w nim różne gatunki mięsa. Służy także do wypieku naan, czyli płaskiego chleba drożdżowego lub spotykanych z praktycznie każda potrawą chapati – cienkich placków pszennych z ciasta, które kucharz przykleja do ścian pieca. Potrawy przygotowane w piecu mają niepowtarzalny smak i określa się je wspólnym mianem tandoori.

Wystrój ma wprowadzać w indyjskie klimaty, lokal będzie wypełniony pamiątkami przywiezionymi z tego kraju.

Ceny dań nie będą wygórowane, potrawy z menu nie przekroczą średnich cen z rzeszowskich lokali – informuje nas restaurator.

Specjały przygotowywane będą przez trzech indyjskich kucharzy – przyjaciół pana Jana, których udało mu się sprowadzić z tego kraju.

A skąd pomysł na taką restaurację w Rzeszowie? – Jestem pasjonatem Indii, byłem tam już 10 razy. Od lat interesuje się tamtejszą kulturą i kuchnią. Chciałem połączyć swoje zamiłowania z pracą – mówi pan Jan.

Restauracja Hindi czynna jest od jutra (01.06) od godziny 18. W planach jest cały weekend atrakcji: indyjska muzyka na żywo, pokazy tańca, makijaż indyjski, malowanie henną. Lokal w ciągu tygodnia czynny będzie w godzinach od 11.00 do 23.00.

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *