Kolejny pijany kierowca spowodował wypadek – jedna osoba ciężko ranna

Wyświetlenia: 3986

Wczoraj policjanci interweniowali przy skrzyżowaniu ulic Zygmunta Starego i Leszka Czarnego, gdzie doszło do groźnego wypadku. Kierujący oplem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu hyundaiem doprowadzając do zderzenia samochodów. W jego wyniku kierujący hyundaiem doznał ciężkich obrażeń. Okazało się, że kierowca opla był pod wpływem alkoholu, a jego samochód nie był dopuszczony do ruchu.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 21:20. Jak wstępnie ustalili interweniujący na miejscu policjanci kierujący oplem, 27-letni mieszkaniec Lubaczowa jadąc ulicą Zygmunta Starego nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu hyundaiem, 32-letniemu mieszkańcowi Rzeszowa. Kierujący hyundaiem jechał ulicą Leszka Czarnego w kierunku ulicy Witolda. W wyniku zderzenia pojazdów, 32-latek odniósł ciężkie obrażenia i został przewieziony do szpitala.

Okazało się, że 27-letni kierujący oplem był pod wpływem alkoholu. Badanie wykazało u niego około 0,5 promila alkoholu. Samochód, którym kierował był niezarejestrowany i nie był dopuszczony do ruchu.  Do wyjaśnienia sprawy mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.