Kreatywność do KWADRATU – tutaj rozwiniesz swój biznes

Wyświetlenia: 3408

KWADRAT – to nowe miejsce na Podkarpaciu, które będzie oknem na świat dla wielu osób jak i projektów. Jest to przestrzeń dla spotkań, integracji, wspierania i rozwoju biznesu.

KWADRAT mieści się w Rzeszowie przy ul. Bardowskiego –  ma za zadanie wspierać kreatywne rozwiązania dla biznesu i skupiać startupy, zwłaszcza z branży IT. – Jesteśmy przekonani, że można zrealizować każdy pomysł na biznes. Jesteśmy dla wszystkich planujących, startujących i realizujących – mówią inicjatorzy projektu.

– Zależy nam na stworzeniu wyjątkowego miejsca w którym kreatywni ludzie będą mogli spotykać się i tworzyć nowe projekty. Do tej pory wsparło nas bardzo wiele osób. Startupowcy jak i nie tylko pomagają nam w realizacji naszej inicjatywy. Do tej pory sukcesem zamknęliśmy akcję crowdfundingową w serwisie wspieram.to/KWADRAT, a także otrzymaliśmy wsparcie od paru firm w postaci funduszy jak i zniżek na zakup materiałów pozwalających wykonać remont i adaptację wynajętego lokalu – podkreślają.

Na 289 m kw. znajduje się sześć stref wydzielonych ściankami plus dwa biurka i krzesła w każdej strefie. Są to miejsca z większą przestrzenią gdzie startupy IT mogą bardziej skupić się na działaniu i tworzeniu swoich pomysłów. Oprócz tego na wyposażeniu jest również kuchnia, chill room, w którym będzie biblioteka starupowca, sala konferencyjna wraz z open space gdzie jest kilkanaście biurek.

Jak do tej pory zainteresowanie jest ogromne – cieszy się Tomasz Skoczylas, comunity manager Kwadratu.

Coworking to możliwość indywidualnej lub wspólnej pracy w wynajętym pomieszczeniu, wykorzystywana głównie przez tak zwanych freelancerów. Możliwość coworkingu pozwala im na większy komfort pracy niż w domu.  – Można pracować spokojnie, ale nie samotnie -podkreśla Skoczylas. Gdy ktoś pracuje w domu lub w kawiarni, a brakuje mu kontaktu z ludźmi, przestrzeni przeznaczonej stricte do pracy i wymiany doświadczeń to coworking jest idealnym rozwiązaniem.

W 2017 chcą zrealizować 100 wydarzeń, dzięki współpracy ze wszystkimi środowiskami w Rzeszowie jak Google Developers Group, Geek Girls Carrots, Social Media Czwartki. – Chcemy też reaktywować kilka wydarzeń jak Aula czy XRAII, a także rozpocząć cykle spotkań które do tej pory nie odbywały się w Rzeszowie jak Pog(r)adajmy czy Fuckup Night – planują organizatorzy.

Kwadrat czynny jest od poniedziałku do piątku od 8.00 do 20.00. Więcej informacji o tym miejscu znajdziecie TUTAJ.