Łukasz Grudysz „W drodze” wystawa fotografii

Wyświetlenia: 2734

To będzie to niezwykła uczta dla oczu, a także czas ciekawych opowieści z drogi…. Już 16 lutego 2018 r. o godz, 18.00 w progach Galerii Nierzeczywistej RSF ( ul. Jana Matejki 10) gościć będzie podróżnik, człowiek pasji i uśmiechu Łukasz Grudysz, z jego wystawą „W drodze”.

Wystawa ta przedstawia jedną z wielu podróży jaką Łukasz odbył, a tak naprawdę jakie cały czas odbywa, bo cały czas jest „W drodze”. Jest zapisem miejsc i życiorysów ludzi, którzy zamieszkują tereny dawnej drogi handlowej łączącej Chiny z Bliskim Wschodem i Europą, jest zapisem fotograficznym Szlaku Jedwabnego

Łukasz Grudysz – urodzony w 1984 roku w Krośnie. Od najmłodszych lat związany z fotografią i filmem. Z zawodu poligraf, kulturoznawca, fotograf. Jego największą pasją są wędrówki, dokumentacja świata, której towarzyszy nauka i smakowanie kultur. Każda podróż i każdy spotkany człowiek jest dla niego sposobem na poznanie i zrozumienie siebie samego. Adrenalina, współczucie i tęsknota pozwalają dostrzec detale, które zapisuje w swoich cyklach fotograficznych i filmach dokumentalnych ze wspólnym mianownikiem „podróż przez życie, a może raczej życie to podróż”.

A tak o wystawie Łukasza, pisze Paweł Steczkowski:
„Prace Łukasza Grudysza są lustrem duszy samego autora. Człowiek o złotym sercu otwarty na innych, pełen uśmiechu i pasji . Obdarzony zdolnością wnikliwej obserwacji otaczającej go rzeczywistości, poprzez swoje fotografie kolejny raz przenosi nas w magiczny świat piękna i prawdy. Podróż po „Jedwabnym Szlaku” p.t „W drodze”: Kazachstan, Kirgistan, Mongolia, Chiny, Tadżykistan, Uzbekistan, Irak, jakże odległe dla nas krainy budzące strach przed nieznanym daleko od cywilizacji. Poprzez doskonałą dokumentację Łukasza Grudysza poznajemy prawdziwy obraz, pięknego i dawno już zapomnianego świata. Obserwujemy jedynie sekundowe ułamki zapamiętane w fotografii, jakże wyjątkowe i pełne szczerości. Można by ująć osobę autora tych unikatowych zdjęć tytułując AMBASADOREM DOBRA I PIĘKNA.”