Mieszkańcy mają wpływ na rozwój miasta? Rusza projekt „Step Up Involving Citizens of Europe”

Wyświetlenia: 390

Przedstawiciele 9 miast z 6 krajów Europy przyjadą na zaproszenie Urzędu Miasta Rzeszowa w ramach projektu „Step Up Involving Citizens of Europe”.

Są wśród nich Satu Mare z Rumunii, Nyiregyhaza z Węgier, Stropkov, Svidník i Preszów ze Słowacji, Pula z Chorwacji, Iwano-Frankiwsk, Lwów i Łuck z Ukrainy oraz przedstawiciele miasta Rzeszowa.

Od 13 – 16 września 2017 r. zajmą się tematem „Demokracji partycypacyjnej w zarządzaniu miastem”.  Czyli najprościej mówiąc jak sprawić by mieszkańcy mieli jak największą moc sprawczą i decyzyjną w zarządzaniu miastem.

Projekt realizowany w formie 3 dniowych warsztatów. Głównym celem projektu jest przygotowanie przez uczestników tzw. „map drogowych” wdrażania narzędzi partycypacji społecznej w zarządzaniu miastem. Będą to pewnego rodzaju instrukcje ułatwiające proces wdrażania modeli angażowania społecznego w życie miasta.

W trakcie sesji uczestnicy będą pracować nad charakterystyką, analizą ryzyka oraz analizą SWOT dla poszczególnych narzędzi partycypacji społecznej.

Podczas warsztatów będzie również czas na wymianę doświadczeń na temat funkcjonowania rozwiązań zaangażowania społecznego w poszczególnych miastach oraz prezentacja dobrych praktyk inicjatyw oddolnych, które będą stanowiły inspiracje dla wszystkich uczestników.

Spotkanie będzie również doskonałą okazją do poszukania i omówienia pomysłów na kontynuacje współpracy oraz realizacja kolejnych ciekawych projektów międzynarodowych w przyszłości.

Na realizacje projektu Urząd Miasta Rzeszowa uzyskał dofinansowanie z programu „Europa dla Obywateli”

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *