Napad na bank w Rzeszowie – zatrzymano podejrzanego

Wyświetlenia: 3982

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o grudniowy rozbój w placówce bankowej w Rzeszowie. Grożąc kasjerce, zrabował kilkadziesiąt tysięcy złotych. Zatrzymany na swoim koncie ma także nieudany napad na inną placówkę bankową. Kluczowe do ustalenia podejrzanego były zapisy monitoringu. Funkcjonariusze odzyskali cześć skradzionych pieniędzy. Mężczyzna przyznał się do winy – informuje Komenda Wojewódzka Policji.

Do rozboju w banku doszło 19 grudnia 2016 roku. Zamaskowany mężczyzna wszedł do placówki banku. Przedmiotem przypominającym broń sterroryzował kasjerki i zrabował kilkadziesiąt tysięcy złotych. Sprawcy nie udało się zatrzymać bezpośrednio po zdarzeniu. Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny, zabezpieczyli ślady oraz zapisy monitoringu.

Ustaleniem podejrzanego zajęli się funkcjonariusze z wydziału kryminalnego i policjanci z komisariatu na Nowym Mieście. Niezależnie od zbieranych informacji funkcjonariusze dokładnie przeglądali zapisy z monitoringów. W opinii policjantów ten sam mężczyzna tydzień wcześniej usiłował dokonać rozboju w innym banku. Tam jednak nie doszło do kradzieży pieniędzy. Po kilku tygodniach pracy, na podstawie zebranych informacji i ustaleń, policjanci wytypowali podejrzanego. Policjant z Nowego Miasta przeglądając zapisy z monitoringu, wstępnie rozpoznał podejrzanego.

To 46-letni mieszkaniec Rzeszowa. W poniedziałek policjanci zatrzymali go w jego domu. Odzyskali również część skradzionych pieniędzy. Wyjaśnieniem szczegółowych okoliczności tych zdarzeń zajęli się funkcjonariusze z wydziału dochodzeniowo-śledczego. Już podczas pierwszych czynności mężczyzna przyznał się do obu czynów. Powodem napadów były kłopoty finansowe i konieczność spłaty długów.

Zebrany materiał dowodowy przekazali do Prokuratury Rejonowej dla miasta Rzeszów, która w sprawie prowadzi śledztwo. We wtorek prokurator przesłuchał podejrzanego i przedstawił mu zarzuty rozboju i usiłowania rozboju. We wtorek wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku i objął podejrzanego trzymiesięcznym aresztem.