Okradał rzeszowskie galerie z markowej odzieży

Wyświetlenia: 13880

Policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o szereg kradzieży w galeriach handlowych w Rzeszowie. Łupem mężczyzny padała markowa odzież. Policjanci ustalili, że podejrzanym jest mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Wpadł, gdy został zatrzymany do kontroli drogowej w Sosnowcu. Mężczyzna usłyszał 7 zarzutów kradzieży.

Policjanci z komisariaty w Śródmieściu pracowali nad wyjaśnieniem kradzieży w jednej z rzeszowskich galerii handlowych, do których doszło początkiem stycznia. Łupem sprawcy padła markowa odzież o wartości ponad 1500 zł. Okazało się, że tego samego dnia podobne kradzieże miały miejsce i w innych rzeszowskich galeriach. Biorąc pod uwagę okoliczności zdarzeń, policjanci podejrzewali, że złodziejem może być ta sama osoba.

Na podstawie zebranych informacji, wyjaśniający okoliczności sprawy policjanci wytypowali podejrzanego. To 41-letni mieszkaniec Dąbrowy Górniczej. Z policyjnych ustaleń wynikało, że mężczyzna porusza się skodą fabią.

41-latek wpadł w Sosnowcu, gdzie został zatrzymany do kontroli drogowej. W jego samochodzie policjanci znaleźli torbę przystosowaną do blokowania alarmu podczas wynoszenia towaru przez bramki sklepowe.

Po zatrzymanego pojechali funkcjonariusze ze Śródmieścia. W prowadzonym dochodzeniu potwierdzili, że podczas „gościnnego występu” w Rzeszowie dopuścił się jeszcze 6 kolejnych kradzież w dwóch innych galeriach handlowych. Podczas tych kradzieży jego łupem również padała markowa odzież. Spowodowane przez niego straty zostały wyliczone na kwotę ponad 24 tys złotych. Policjanci przedstawili mu 7 zarzutów kradzieży. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności