Osierocone dzieci z Aleppo w Rzeszowie? Jest petycja – zagłosujcie w sondzie

Wyświetlenia: 47625

Ponad 200 osób podpisało petycję skierowaną do Rady Miasta dotyczącą przyjęcia w Rzeszowie rodzin i osieroconych dzieci z Aleppo. Petycja jest zamieszczona w serwisie Avaaz.org Petycje Obywatelskie.

„My, Rzeszowianki i Rzeszowianie, zwracamy się z pilnym wnioskiem o podjęcie przez Radę Miasta działań ukierunkowanych na zapewnienie warunków do osiedlenia się w Rzeszowie rodzinom oraz osieroconym dzieciom z miasta Aleppo (Syria), obejmującej możliwość zamieszkania i okresowe wsparcie finansowe dla rodzin oraz organizację pieczy zastępczej dla dzieci osieroconych.

Wiemy że samorządy nie mogą bez udziału rządu przyjmować i legalizować pobytu obcokrajowców. Mogą jednak wystąpić z propozycją i z apelem do rządu oraz zapewnić o gotowości do przyjęcia i zapewnienia warunków osiedlenia się uchodźcom. Nasza petycja pokazuje ilu z nas mieszkańców Rzeszowa chce przyjęcia tu, u nas w Rzeszowie uchodźców i uchodźczyń. Liczymy że dzięki temu Miasto Rzeszów, zyska dodatkowy argument w zbieganiu o zmianę polityki rządu w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że pójdą za nami kolejne miasta i wsie, których mieszkańcy nie chcą przyglądać się biernie tragedii Syryjczyków, a nasz głos ‐ głos tych którzy nie godzą się na obojętność wobec tragedii ‐ wybrzmi donośnie.

Bezczynne patrzenie na los tych ludzi jest nie do zniesienia, jest nieludzkie. Na szczęście, mamy niezależny samorząd wolnego, dumnego miasta Rzeszów. Liczymy na Was”

A co wy sądzicie o przyjmowaniu rodzin z Alleppo w Rzeszowie? Komentujcie i zagłosujcie w sondzie:

Czy jesteś za przyjęciem w Rzeszowie rodzin i osieroconych dzieci z Aleppo

View Results

Loading ... Loading ...

Komentarze zamknięte.