Osierocone dzieci z Aleppo w Rzeszowie? Jest petycja – zagłosujcie w sondzie

Wyświetlenia: 41190

Ponad 200 osób podpisało petycję skierowaną do Rady Miasta dotyczącą przyjęcia w Rzeszowie rodzin i osieroconych dzieci z Aleppo. Petycja jest zamieszczona w serwisie Avaaz.org Petycje Obywatelskie.

„My, Rzeszowianki i Rzeszowianie, zwracamy się z pilnym wnioskiem o podjęcie przez Radę Miasta działań ukierunkowanych na zapewnienie warunków do osiedlenia się w Rzeszowie rodzinom oraz osieroconym dzieciom z miasta Aleppo (Syria), obejmującej możliwość zamieszkania i okresowe wsparcie finansowe dla rodzin oraz organizację pieczy zastępczej dla dzieci osieroconych.

Wiemy że samorządy nie mogą bez udziału rządu przyjmować i legalizować pobytu obcokrajowców. Mogą jednak wystąpić z propozycją i z apelem do rządu oraz zapewnić o gotowości do przyjęcia i zapewnienia warunków osiedlenia się uchodźcom. Nasza petycja pokazuje ilu z nas mieszkańców Rzeszowa chce przyjęcia tu, u nas w Rzeszowie uchodźców i uchodźczyń. Liczymy że dzięki temu Miasto Rzeszów, zyska dodatkowy argument w zbieganiu o zmianę polityki rządu w tej sprawie.

Mamy nadzieję, że pójdą za nami kolejne miasta i wsie, których mieszkańcy nie chcą przyglądać się biernie tragedii Syryjczyków, a nasz głos ‐ głos tych którzy nie godzą się na obojętność wobec tragedii ‐ wybrzmi donośnie.

Bezczynne patrzenie na los tych ludzi jest nie do zniesienia, jest nieludzkie. Na szczęście, mamy niezależny samorząd wolnego, dumnego miasta Rzeszów. Liczymy na Was”

A co wy sądzicie o przyjmowaniu rodzin z Alleppo w Rzeszowie? Komentujcie i zagłosujcie w sondzie:

Czy jesteś za przyjęciem w Rzeszowie rodzin i osieroconych dzieci z Aleppo

View Results

Loading ... Loading ...
Komentarze: 24

Your email address will not be published. Required fields are marked with *

 1. a ja mam prośbę, otóż proszę robić rzetelne materiały bo kto to widzi że parę osób wypowiadało się za całe miasto !!! NIE DLA SYRYJCZYKÓW!!

 2. Zdecydowanie na nie, te dzieci znając Muzułmanom, są w wieku 20-30 lat, i skończy się u nas jak we Francji i Niemczech, nie mam zamiaru martwic się o bliskich gdy po zmroku będą musieli gdzieś wyjść. Jest wiele innych krajów bliżej Syrii gdzie znajda schronienie, chociaż by Arabia Saudyjska, ta sama religia kultura itd.

 3. chce sie czuć bezpiecznie w Rzeszowie no błagam !!!!!!!!!
  \Niech ktoś inny ich pryzjmuje np wlasnie Francja albo Niemcy pzdr

 4. Przyjmować trzeba, tak jak Czeczeńców, jak repatriantów za Wschodu, tak jak nas przyjmowano na Węgrzech i w Iranie gdy tułacze Andersa uciekali z Rosji. Tyle że empatia współcześnie kończy się w Polsce na „like” w FB lub pustych słowach w komentarzach. Skoro nas przyjmowano w USA, GB, Francji, dawniej również w Turcji i Ameryce Południowej to sądzę że jesteśmy coś dłużni współczesnym uchodźcom. Należy być mądrym i rozsądnym w stanowieniu kto zasługuje na pomoc a nie (przykładem pani Merkel) obiecywać wszystko i wszystkim. Pomoc powinna być kompleksowa a nie na zasadzie „przyjeżdżajcie a potem niech się inni martwią” lub zbijanie kapitału wyborczego na nieszczęściu ludzkim.

 5. Nie angazujmy w to religii tu chodzi też o nasze bezpieczeństwo. Tez jestem katolikiem ale sie o siebie poprostu boje i najblizszych. To wcale nie jest tak ze te dzieci nie maja sie gdzie podziac . Kazdy myslacy czlowiek wie co sie obecnie dzieje. Nie mam zamiaru bac sie o swoje bezpieczenstwo tu gdzie mieszkam i syryjczykom w moim kraju i rzeszowie szczegolnie mowie stanowcze nie.

  1. „Katoliku”, pomyśl, czy to samo powiedziałbyś, gdyby Jezus stanął przed tobą i zapytał, czy może się schronić w Twoim kraju? Też byś powiedział nie, bo skóra ciemniejsza i arabskie rysy? Powiedziałbyś mu „Sorry, Jezu, ale boję się, że wysadzisz mnie w powietrze- jestem katolikiem, ale mówię Ci stanowcze nie”. Zresztą tu o dzieci chodzi, a nie o przyjmowanie islamistów bez ograniczeń

   1. czy Jezus chodził i zabijał? czy podkładał bomby? a te dzieci na co sie napatrzyły?? a Katolicy w Syrii siedzą cicho i sie nawet nie odzywają….. a emigrują Ci co maja kasę i jada rozprzestrzeniać islam (nawet pod łatką katolika)…….więc zastanów się co mówisz……

 6. Stracili domy ale nie zapomnieli pozabierać smartphonów jak uciekali hmmm.
  Każdy kto chce ich w Rzeszowie potem będzie zmieniać zdanie, to bydło rozwali nasz wspaniały Rzeszów.
  Poczytajcie co robią w niemczech na basenach, srają do brodzików , zaczepiają kobiety w przebieralniach, biją normalnie ludzi w biały dzień na ulicy ( chodzą grupami więc jest to problematyczne) , już widzę ten sylwester w Rzeszowie: Rzeszów-Kolonia 2017/2018.
  Chcę żyć w tym mieście z poczuciem bezpieczeństwa a nie z oddechem kozojebców na karku.

 7. Wiadomo o co chodzi.Na jedno dziecko 30-40 wypasionych krewnych płci męskiej w wieku poborowym w markowyych ciuchach bez dokumentów.Wszyscy z Alleppo-tak fajnie się to wymawia.

 8. Widzę, Droga Lewacka Redakcjo, że Wam coś nie poszło. Jak widać, Rzeszowianie to NIE bezmózgi, których możecie urabiać takimi żałosnymi artykułami. Pozdrawiam!

  1. Nie widzę w artykule żadnej sugestii, tylko informację i bezstronne zapytanie. Może mieć pan pretensje do osób które tę petycję stworzyły.

 9. Ten kraj mnie przeraża. To są DZIECI. Kraj katolicki, a sonda? 72% na nie. Te dzieci wam zrobią drugą Francję?
  Dzieci was wyzabijają? Dzieci to dzieci, dzieci da się ciągle kształtować i da się wychować w pewnym stopniu w naszej kulturze, choć powątpiewam, ze ta „kultura” dewotów i obłudników może się komukolwiek przysłużyć.
  Sami jeździcie na emigrację. Brytyjczycy mają nas za takie same wrzody i patologię, za jakie Wy macie muzłumanów. Nie mówię, ze chcę polski islamskiej, bo nie chcę. I widzę, co dzieje się na zachodzie. Ale litości…kilkoro dzieci? To nie arabska horda!
  Wstydzę się, że jestem Polką, przez takich ludzi, jak Wy. Każdy tu obnosi swojego „Żołnierza Wyklętego” na koszulce, ze to niby hołduje jakimś ideom, a tak naprawdę każdy tu oddaje hołd prawdziwym polskim „wartościom”, takim jak hipokryzja, zazdrość, obłuda, dewocja, ksenofobia, nietolerancja i ból pośladków, że innym żyje się lepiej. Jesteśmy paskudnym narodem, Polacy robacy, jesteśmy.

 10. jestem wprost przerazona co tu czytam, czy to moi rodacy wypinaja tylek na 10 sierot z Allepo? Moze to i lepiej bo za kilkanascie lat to ONI mieliby tez tak pluc!!! Boze miej wszystkich w opiece, wstyd i hańba. TAK! TAK! TAK! Poklony dla 28%