Pierwsi kibole zatrzymani za bójkę na rynku

Wyświetlenia: 1313

Pierwsi podejrzani o udział w sobotniej burdzie na rzeszowskim rynku usłyszeli zarzuty. To zatrzymani po zdarzeniu pseudokibice. Zarzuty dotyczą udziału w zbiegowisku publicznym, którego uczestnicy dopuszczają się zamachu na osobę lub mienie. W środę na wniosek nadzorującej postępowanie prokuratury, sąd zastosował wobec nich areszt tymczasowy.

W sobotę wieczorem na rynku w Rzeszowie doszło do awantury z udziałem kilkudziesięciu osób. Jak ustalili policjanci, starli się ze sobą pseudokibice. Bezpośrednio po zdarzeniu wyjaśniający jego okoliczności policjanci rozpoczęli identyfikację uczestników zajścia.

W poniedziałek zatrzymali pierwsze osoby, trzech mężczyzn wieku 21, 23 i 26 lat. We wtorek funkcjonariusze zatrzymali kolejnych dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w burdzie.

Na podstawie zebranego materiału dowodowego we wtorek policjanci przedstawili trzem zatrzymanym zarzuty, a materiały przekazali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszowa, która objęła postępowanie nadzorem.

Zarzuty dotyczyły udziału w zbiegowisku publicznym, którego uczestnicy dopuszczają się zamachu na osobę lub mienie. Prokurator przesłuchał podejrzanych i wystąpił z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Rzeszowie o zastosowanie wobec nich środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. W środę sąd rejonowy przychylił się do wniosku, obejmując podejrzanych 2-miesięcznym aresztem tymczasowym.

W środę takie same zarzuty usłyszała kolejna dwójka podejrzanych po czym mężczyźni zostali doprowadzeni do prokuratury. Również w ich wypadku zostanie skierowany wniosek o zastosowanie aresztu tymczasowego.

Policjanci i prokuratorzy nadal pracują nad wszechstronnym wyjaśnieniem okoliczności sobotniej burdy. Ustalają tożsamość uczestników i gromadzą materiał dowodowy umożliwiający przedstawienie zarzutów.