Polskie środowisko medyczne spotka się w G2A Arene

Wyświetlenia: 764

Już po raz trzeci w dniach 16 i 17 marca 2018 roku Centrum Medyczne Medyk z Rzeszowa we współpracy z Instytutem Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera z Łodzi organizują Ogólnopolską Konferencję Medycyny Pracy, która odbędzie się w G2A Arena w Jasionce k. Rzeszowa.

Hasło tegorocznego przedsięwzięcia to „Choroby cywilizacyjne w ochronie zdrowia pracujących – problemy orzecznicze i wyzwania”.  Celem tej konferencji jest przedstawienie możliwości systemu i wskazanie dobrych praktyk w tworzeniu zintegrowanego modelu opieki profilaktycznej nakierowanej na wsparcie zdrowia pracowników. Zależy nam na wypracowaniu dobrych rozwiązań dotyczących współpracy lekarza medycyny pracy z pacjentem-pracownikiem i pracodawcą.

Konferencja skierowana jest do lekarzy, pielęgniarek, psychologów, a także pracowników i pracodawców oraz pozostałych zainteresowanych. Swoją obecnością na konferencji zaszczycą nas takie osoby jak Prezes Zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Pracy  prof.  dr hab.  med.  Jolanta Walusiak-Skorupa oraz   Konsultant Krajowy w dziedzinie medycyny pracy lek. med.  Paweł Wdówik.

Za pomocą tej inicjatywy pragniemy przedstawić społeczeństwu jak ważne jest nowoczesne i innowatorskie podejście do ochrony zdrowia pracujących. 16 marca zapraszamy na sesję inauguracyjną oraz wspólną dyskusję. 17 marca z kolei przewidziane są warsztaty dla lekarzy, psychologów oraz pielęgniarek, a także, czego jeszcze nie było, pracowników i pracodawców, którzy będą mogli dowiedzieć się np. czy są uzależnieni od Internetu lub czy system komunikacji w miejscu pracy wpływa na ich zdrowie.

Za udział w konferencji i warsztatach przyznawane będą punkty edukacyjne dla lekarzy i pielęgniarek. Pracownicy i pracodawcy oraz inni zainteresowani będą mogli wykonać bezpłatne badania profilaktyczne np. badanie wzroku, analizę składu ciała, spirometrię oraz zmierzyć poziom tlenku węgla w wydychanym powietrzu.  Na zakończenie pierwszego dnia spotkania odbędzie się biesiada.

Szczegółowe informacje oraz warunki rejestracji zamieszczone są na stronie:

www.medyk.rzeszow.pl/konferencja-medycyny-pracy.html