Prezydent Rzeszowa wśród najlepszych prezydentów w Polsce

Wyświetlenia: 8520

Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa zajął 6 miejsce w corocznym rankingu tygodnika „Newsweek” na najlepszych polskich prezydentów. Jeśli chodzi o włodarzy miast wojewódzkich uplasował się na pierwszym miejscu.

Oficjalne wyniki ogłoszono w poniedziałek 19 czerwca na Kongresie Regionów we Wrocławiu. Ranking został opracowany na podstawie ankiet, które wypełniali prezydenci wszystkich miast.

W skład kapituły wchodzili: prof. Grzegorz Gorzelak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Cezary Trutkowski, prezes Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej, dyrektor biura Związku Miast Polskich dr Andrzej Porawski a także sekretarz redakcji „Newsweeka” Ryszard Holzer. – Gdy 15 lat temu zasiadł w prezydenckim fotelu miasto miało 54 km. Kw. Udało mu się przekonać mieszkańców by zgodzili się na poszerzenie. Dzisiaj to miasto ponad 2 razy większe. Budżet też jest większy: kiedyś 370 mln zł, dziś 1,3 mld zł. Wartość dóbr i usług produkowanych w mieście wzrosła o 58 proc. – czytamy w Newsweeku.

– To jest nagroda dla całego Rzeszowa. Ludzie kochają nasze miasto, identyfikują się z nim, dbają o nie i zależy im na jego rozwoju. Bez zaangażowania mieszkańców, ich pomysłowości i kreatywności niewiele bym zrobił  – mówi Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa.

Najlepsi prezydenci
1. Jacek Karnowski, prezydent Sopotu

2. Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia

3. Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli

4. Janusz Gromek, prezydent Kołobrzegu

5. Zygmunt Frankiewicz, prezydent Gliwic

6. Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa

7. Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia

8. Robert Biedroń, prezydent Słupska

9. Krzysztof Żak, prezydent Lublina

10. Robert Choma, prezydent Przemyśla

11. Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska

12. Hanna Zdanowska, prezydent Łodzi

13. Andrzej Dziuba, prezydent Tychów

14. Zbigniew Podraza, prezydent Dąbrowy Górniczej

15. Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *