Ptasi świat w Rzeszowie – w sobotę otwarcie Papugarni

Wyświetlenia: 7544

Już od jutra mieszkańcy Rzeszowa będą mogli przekonać się czy papugi rzeczywiście gadają, jak wielki dziób ma tukan i ile owoców potrafi zjeść ara. Tego wszystkiego mieszkańcy miasta będą mogli doświadczyć w nowo powstałej Papugarni Rzeszów zlokalizowanej w Galerii Rzeszów, poziom 3, przy Al. Piłsudskiego 44. Papugarnia będzie czynna od 10:30 do 18:30.

50 papug w jednym miejscu, a będzie więcej.

Papugarnia Rzeszów to jedyne takie miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Na przybyłych czeka blisko 50 papug reprezentujących aż 12 różnych gatunków, w tym m.in. aleksandretta chińska – której ubarwienie i dostojność sprawiają, że jest uznawana za jedną z najpiększniejszych w swoim gatunku. Kakadu żółtoczuba – jaka sama nazwa wskazuje o żółto-złotym czubie, ale oczach czarnych, podobnie jak jej zakrzywiony dziób. Gatunek, zamieszkujący m.in. Australię, Tasmanię czy Nową Gwineę.

Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto Papugarnia Rzeszów stała się domem dla barwinek, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy żako kongijskie.

Cel

Nadrzędnym celem Papugarni Rzeszów jest szerzenie wiedzy z zakresu szkolenia papug, rozumienia mowy ich ciała, a także ukazanie złożoności psychiki tych niesamowitych zwierząt. W wielu przypadkach są to rzadkie gatunki oswojonych papug, które często sami mamy zaszczyt odchowywać i socjalizować.

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *