RZESZÓW: 41 funkcjonariuszy ruszyło na poszukiwania zaginionego 82-latka

Wyświetlenia: 2445

Policjanci poszukiwali zaginionego mieszkańca Rzeszowa, który we wtorek wieczorem wyszedł z domu. Z uwagi na podeszły wiek oraz stan zdrowia, zaginionemu mogło zagrażać niebezpieczeństwo. W poszukiwaniach policjantów wspierali strażacy ochotnicy i strażnicy miejscy. Trzy godziny po zgłoszeniu zaginięcia, mężczyznę odnaleźli strażacy ze Słociny.

Wczoraj około godz. 15.30, policjanci zostali zawiadomieni o zaginięciu 82-letniego mieszkańca Rzeszowa. Jak wynikało ze zgłoszenia, mężczyzna we wtorek wieczorem wyszedł z domu i do chwili zawiadomienia nie wrócił. Z uwagi na wiek oraz stan zdrowia, zaginiony mógł znajdować się w okolicznościach zagrażających zdrowiu i życiu.

Funkcjonariusze sporządzili rysopis zaginionego, który niezwłocznie przekazali do patroli w terenie. Sprawdzili również, czy zaginionemu pomocy nie udzielało pogotowie ratunkowe oraz czy nie został przyjęty do szpitala lub noclegowni.

Jednocześnie okazało się, że mężczyzna był widziany przez znajomą w okolicy swojego dawnego domu rodznnego. Tam też skoncentrowano poszukiwania. Uczestniczyło w nich 14 policjantów, których wsparło 4 strażników miejskich oraz 23 strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych ze Słociny, Zalesia i Wilkowyi. Na miejsce sprowadzono również przewodnika z psem służbowym.

Po dyslokacji sił, rozpoczęto przeszukiwania terenu, gdzie mężczyzna widziany był po raz ostatni. O godz. 18.40 strażacy z OSP Słocina zawiadomili, że odnaleźli zaginionego w pobliżu miejsca zamieszkania. Policjanci potwierdzili jego tożsamość. Na miejsce wezwali karetkę pogotowia, która przewiozła 82-latka do szpitala.

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *