Rzeszów „W pępku świata” – zobaczcie teaser serialu

Wyświetlenia: 13729

Marek rzuca pracę w warszawskiej korporacji, pakuje większość swoich rzeczy i opuszcza stolicę, by wyjechać na prowincjonalne Podkarpacie. A gdyby okazało się, że był w błędzie? Że określenie „prowincjonalny” wcale tu nie przystaje? A spokojny – jak przypuszczał – Rzeszów okazuje się pępkiem świata – tak w zarysie wygląda fabuła serialu internetowego „W pępku świata”. Twórcy udostępnili już pierwszy teaser. Premierę miała też piosenka „Nie Ma Raju” promująca produkcję autorstwa zespołu The Freeborn Brothers.

Akcja toczy się w Rzeszowie odbitym w krzywym zwierciadle. Wątki nawiązują do prawdziwych osób, miejsc i wydarzeń. W efekcie – groteskowe i niewiarygodne przygody głównego bohatera zyskują cień prawdopodobieństwa. Pomysłodawcą, autorem scenariusza oraz reżyserem jest Kamil Dobrowolski – aktor Teatru Maska w Rzeszowie. Obsadę serialu stanowić będą aktorzy rzeszowskich teatrów oraz osoby, które zostały wyłonione z castingu.

Produkcję realizuje grupa profesjonalistów. Za zdjęcia odpowiada ceniony fotograf i operator Łukasz Grudysz, scenografią zajmie się Krzysztof Paluch, a o warstwę muzyczną obiecali zadbać muzycy z zespołu The Freeborn Brothers. – Po obsadę będę sięgał głównie do rzeszowskich teatrów, co podkreśli lokalny charakter serialu. Jestem pewien, że ta fantastyczna ekipa twórców zapewni widzom moc wartościowych doznań – dodaje reżyser.

Scenariusz rozpisywany jest na 10 epizodów. Jednak autorzy liczą, że serial się dobrze przyjmie, a ich filmowa przygoda potrwa dłużej. Na razie uwaga wszystkich skupiona jest na realizacji pierwszego – pilotowego epizodu. – Dzięki niemu widz dowie się, co rzuciło głównego bohatera na Podkarpacie i jak wyglądało jego pierwsze spotkanie z Rzeszowem.