Skatował 28-latka dwa dni przed ślubem – „Cyklop” w końcu za kratkami

Wyświetlenia: 116956

W niedzielę na terenie Wielkiej Brytanii policjanci zatrzymali 37-letniego Krzysztofa Z., ps. „Cyklop”, za którym wydano Europejski Nakaz Aresztowania. Mężczyznę zatrzymali brytyjscy policjanci, którzy w tej sprawie współpracowali z polską policją.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Jarosławiu poszukiwali 37-letniego mieszkańca Jarosławia. Mężczyzna poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Rejonową w Jarosławiu. Sąd Okręgowy w Przemyślu wydał za nim Europejski Nakaz Aresztowania, a następnie Czerwoną Notę.

W połowie sierpnia 2016 roku, dwa dni przed swoim ślubem Michał Jucha spotkał się z przyjacielem w Jarosławiu. Około 2 w nocy postanowili iść na dworcową zapiekankę i właśnie tam doszło do tragedii. „Cyklop” bez żadnego powodu skatował chłopaka. Pan Młody trafił na OIOM, doznał licznych złamań i obrzęku mózgu tak dużego, że trzeba było usunąć fragment czaszki. Michał przez 3 miesiące leżał w stanie śpiączki farmakologicznej.

Mężczyzna poszukiwany był od 2 lat, za przestępstwo uszkodzenia ciała. Z informacji jakie posiadali policjanci wynikało, że 37-latek przebywa poza granicami naszego kraju, najprawdopodobniej na terenie Wielkiej Brytanii. Tę sprawę przejęli funkcjonariusze z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie. Policjanci współpracowali z Biurem Międzynarodowej Współpracy Policji z komendy głównej, Interpolem, powiadomiono także EUROPOL.

Dzięki międzynarodowej współpracy służb, w niedzielę, w hrabstwie Kent, brytyjscy policjanci zatrzymali poszukiwanego 37-latka. Na chwilę obecną trwa proces ekstradycji.