To on umieścił obraźliwe napisy na budynku Konsulatu Ukrainy

Wyświetlenia: 352

Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów, wyjaśniają okoliczności publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Nieznany sprawca na elewacji budynku Konsulatu Honorowego Ukrainy naniósł napisy nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym. Poniżej publikujemy zarejestrowany przez kamery monitoringu wizerunek sprawcy.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 30 września w godzinach popołudniowych. Nieustalony mężczyzna na elewacji budynku, w którym mieści się Konsulat Honorowy Ukrainy wykonał napisy nawołujące do nienawiści na tle narodowościowym: „Ukraina = OUN – UPA, Waffen SS Galitzien”.

Zawiadomieni o zdarzeniu policjanci na miejscu wykonali wykonali oględziny, przyjęli zawiadomienie o przestępstwie, ustalili i przesłuchali świadków. Zabezpieczyli również monitoring, który zarejestrował moment przestępstwa. Funkcjonariusze pod nadzorem prokuratora prowadzą czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy.

Poniżej publikujemy wizerunek sprawcy. Osoby, które widziały lub rozpoznają na nich mężczyznę proszone są o kontakt z policjantami Wydziału do Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie, przy ul. Jagiellońskiej 13, osobiście w pokoju nr 217
lub telefonicznie pod nr telefonu (17) 858 32 34 lub (17) 858 32 30 albo z dyżurnym komendy tel. (17) 858 33 10 lub 997.