To przyszłość w stylizacji włosów – Calligraphy Cut

Wyświetlenia: 3001

Calligraphy Cut to największa rewolucja w świecie fryzjerskim ostatnich lat. Ta metoda pozwala zwiększyć objętość włosów kobietom, które mają je cienkie i delikatne, a marzą o grubszych i gęstszych. Jak to działa? Nożyczkami tnie się włosy na prosto, a dzięki kaligrafowi obcinamy je jak łodygę. Kwiat ścięty ukośnie pięknie układa się w wazonie, jest bardziej sprężysty, włos zachowuje się podobnie.

19 i 20 listopada 2017 r. w Rzeszowie odbyło się szkolenie z zakresu cięcia włosów kaligrafem. Obecnie w Polsce tylko 8 fryzjerów może poszczycić się umiejętnością posługiwania się kaligrafem oraz posiadaniem go na własność. Do tej reprezentacji, dołączą kolejni styliści, którym techniki Calligraphy Cut przedstawane były przez Serge Moreau – mistrza metody, który jest głównym mentorem i opiekunem wyszkolonych w Polsce fryzjerów.

Dzięki pracy z kaligrafem, który w niczym nie przypomina nożyczek, a wygląda jak długie pióro wieczne zakończone zamkniętym ostrzem, można włosom nadać kierunek, dzięki czemu zyskują one na sprężystości, objętości i lekkości, są zdrowsze. Włosy są także przede wszystkim dużo bardziej miękkie i sprężyste po cięciu kaligrafem. Dla porównania, włosy obcinane tradycyjnymi nożyczkami, są bardziej sztywne, gdyż są obcięte pod kątem prostym, przez co powierzchnia włosa jest dużo mniejsza.

Po cięciu kaligrafem występuje efekt pogrubienia włosów, efekt lekkości, włos bardzo długo utrzymuje rezultat strzyżenia, nawet po 2-3 miesiącach włosy bardzo dobrze się układają.

Calligraphy Cut wymaga starannego przygotowania. Fryzjer, który pracuje tym narzędziem, jest artystą. Dlatego też szkolenie (obowiązkowe przed rozpoczęciem pracy kaligrafem) adresowane jest wyłącznie do osób o najwyższym poziomie zaawansowania zawodowego. W szczególności do tych, którzy kochają emocje i piękno materii włosa.

Ponieważ świat się nieustannie zmienia, my musimy zmieniać się razem z nim. Nożyczki istnieją już od bardzo długiego czasu, tak samo brzytwa, a kaligraf jest narzędziem zupełnie nowym, który odpowiada na potrzeby zupełnie nowych czasów. Czy zatem kaligraf sprawi, że nożyczki powoli będą odchodzić do lamusa? Nie. Pozostaną. Kaligraf to po prostu doskonałe, nowoczesne uzupełnienie.

Komentarze zamknięte.