Uratował tonącego – bohaterska postawa 14-latka nagrodzona

Wyświetlenia: 733

Dzisiaj w ratuszu, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc przyjął 14-letniego Mateusza i jego mamę. W obecności licznie zebranych dziennikarzy podziękował i nagrodził za postawę jaką wykazał się ratując mężczyznę, który wpadł do Wisłoka. Odwagę chłopca docenili również rzeszowscy policjanci. Podczas spotkania Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Mirosław Wośko wręczył Mateuszowi pamiątkowy Certyfikat „Zasłużony dla Policji. Pogratulował również matce 14-latka.

14-letni Mateusz spacerując w sobotę nad Wisłokiem usłyszał wołanie o ratunek. Bez wahania pośpieszył z pomocą znajdującemu się w wodzie mężczyźnie. Podał mu wędkę i wyciągnął na brzeg najprawdopodobniej ratując mu życie. Szerzej o zdarzeniu pisaliśmy tutaj. W sytuacji, kiedy wiele osób dorosłych straciłoby zimną krew i uległo emocjom, Mateusz zachował się niezwykle dojrzale wykazując się odwagą i trzeźwą ocena sytuacji.  Dojrzałość i odwaga chłopca odbiła się szerokim echem w województwie.

Dzisiaj w ratuszu w obecności licznie zebranych przedstawicieli mediów wyrazy uznania i podziękowania przekazał Mateuszowi prezydent Tadeusz Ferenc. W spotkaniu uczestniczył również Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Rzeszowie młodszy inspektor Mirosław Wośko. W imieniu wszystkich policjantów podziękował Mateuszowi za to co zrobił. W dowód uznania wręczył mu Certyfikat „Zasłużony dla Policji” oraz pamiątkowego „misia-policjanta”. Gratulacje i słowa uznania skierował również do mamy Mateusza, której przekazał list gratulacyjny.