W Rzeszowie powstał serial science fiction!

Wyświetlenia: 979

W Internecie można obejrzeć 45 sekundowy trailer promujący mini serial o tytule Hyperion. Serial jest z gatunku science fiction, składa się z 8 odcinków i w całości został zrealizowany w Rzeszowie. Tematem przewodnim serialu jest podróż oraz przygody astronautów w przestrzeni kosmicznej. W produkcji możemy zobaczyć naukowców stacji badawczej, akcje odbywającą się we wnętrzu statku kosmicznego oraz planetę obcej cywilizacji.

Materiał został zrealizowany w specjalnej technice, która łączy aktorów z wirtualną rzeczywistością. Wszyscy występujący byli nagrywani w specjalnej technice greenbox, skąd następnie ich postacie zostały przeniesione do wirtualnej scenografii. Do realizacji oprawy graficznej i efektów specjalnych zostało zatrudnionych kilkunastu grafików komputerowych z całej Polski, w tym kilku specjalistów spoza Polski. Ważnym elementem całej produkcji była charakteryzacja głównych bohaterów.

Szczególne wyzwaniem stanowiły postacie kosmitów. Przygotowanie gotowego do gry aktora-obcego trwało około 3-4 godzin. W ciągu kilkunastu godzin pracy i 3 dni zdjęciowych wystąpiło 15 aktorów i statystów. Kolejnych kilkanaście osób stanowiło ekipę filmową, która realizowała nagrania. Za reżyserię odpowiadał Grzegorz Bogaczewicz.

Film został zrealizowany w nowatorskiej super szerokokątnej technologii 6K. Dzięki połączeniu wysokiej rozdzielczości obrazu oraz niespotykanej proporcji ekranów 16:3 widzowie mają wrażenie, że znajdują się w środku akcji. Do obejrzenia w pełnej krasie serialu potrzebna jest specjalna instalacja, która potrafi odtworzyć tak dużą ilość materiału jednocześnie łącząc ze sobą trzy ekrany o wysokiej rozdzielczości. W tym roku serial za pomocą takiej instalacji będzie można oglądać już od 6 kwietnia w Parku Rozrywki Energylandia. Trwają rozmowy, aby w przyszłości udostępnić serial w Internecie.

Za całość produkcji, scenariusza oraz realizacją zdjęć filmowych stoi rzeszowska Agencja Reklamowa Bogaczewicz.