Występ zespołu DAGADANA i zaproszonych muzyków z Chin i Polski

Wyświetlenia: 1155

21 lipca 2017 r. o godz. 19 na Rynku w Rzeszowie odbędzie się występ zespołu DAGADANA i zaproszonych muzyków z Chin i Polski we wspólnym projekcie „Meridian 68”.

Album „Meridian 68” jest nominowany do Fryderyków w kategorii “Album Roku Muzyka Korzeni”. Znalazł się również na 8. miejscu najbardziej prestiżowego zestawienia płyt z muzyką świata World Music Charts Europe oraz na 16. miejscu Transglobal World Music Chart.

Zespół DAGADANA już od ośmiu lat łączy elementy kultury ukraińskiej i polskiej za pomocą jazzu, elektroniki czy world music. Tym razem zespół zwrócił się w stronę dziś już nieco zapomnianej muzyki ludowej. Na nowej płycie znalazły się tradycyjne piosenki z różnych regionów Polski (m.in. z Kurpiowszczyzny i Wielkopolski), ludowe pieśni ukraińskie i łemkowskie, a także wyjątkowy utwór nagrany po chińsku. Trzon nowego albumu „Meridian 68” stanowią ludowe piosenki z Polski i Ukrainy. Artyści inspiracji szukali w różnych źródłach: u swoich bliskich, podczas warsztatów muzyki etnicznej, w książkach. Z kolei wschodni kierunek to wynik spotkania z Hasibagenem i Aiys Songiem z Chin podczas wizyty zespołu w Pekinie. Prócz gościa z Chin, zespołowi towarzyszyć będzie wspaniała sekcja dęta.

Skład koncertowy: Daga Gregorowicz – wokal, elektronika (Polska), Dana Vynnytska – wokal, instr. klawiszowe (Ukraina), Mikołaj Pospieszalski – wokal, kontrabas (Polska), Bartosz Mikołaj Nazaruk – perkusja (Polska), Hasibagen – wokal, morin khuur (Chiny), Michał Tomaszczyk – puzon (Polska), Cyprian Baszyński – trąbka, flugelhorn (Polska), Dawid Główczewski – saksofony (Polska), Przemysław Florczak – saksofony, flet (Polska).

Komentarze: 0

Your email address will not be published. Required fields are marked with *