Arek Kłusowski w Opolu – posłuchajcie jego konkursowej piosenki „To już za nami”

Wyświetlenia: 3333

W tym roku na 54. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu (9 – 11 czerwca) w konkursie Debiuty w dniu 10 czerwca br. o nagrodę główną powalczy pochodzący z Rzeszowa Arek Kłusowski. Młody wokalista zaprezentuje swój najnowszy utwór „To już za nami”, który znajdzie się na jego debiutanckiej płycie „Mimowolnie” już pod koniec tego roku.

– W słowach tej piosenki zawarte jest wszystko to z czym musiałem się uporać przez ostatnie lata. Chciałbym, żeby emocje zawarte w tym utworze motywowały wszystkich moich odbiorców do działania. Każdy z nas zasługuje na drugą szansę od losu, najważniejsze jest to, żeby ze wszystkich niepowodzeń wyciągać wnioski i żyć w zgodzie ze sobą – mówi Arek Kłusowski.

Obecnie Arek Kłusowski pracuje nad debiutancką płytą. Kilka piosenek z nadchodzącego albumu stanowiło tło muzyczne popularnego serialu „Druga Szansa”. Do pracy nad płytą Arek zaprosił cenionych polskich producentów m.in. Michała Wasilewskiego z zespołu Xxanaxx, Michała Kusha, Macieja Sawocha oraz Marcina Kuczewskiego.

Na Opolskiej scenie towarzyszyć mu będzie zespół pod kierownictwem Krzysztofa Mroziaka w skład, którego wchodzą instrumentaliści pochodzący z Podkarpacia. Muzycy współpracują ze sobą już od wielu lat, tworząc wspólnie projekt  Tribute to Jantar, wystawiany w całej Polsce.

Arek Kłusowski szerszej publiczności dał się poznać w III edycji The Voice of Poland, gdzie zachwycił jurorów swoją specyficzną barwą głosu i dotarł do finału. Jest absolwentem rzeszowskiej Szkoły Muzyki Rozrywkowej Pro Musica – klasa śpiewu solowego.

Pomimo młodego wieku prezentuje bardzo dojrzałe podejście zarówno do kompozycji, jak i tekstów. Na swoim koncie ma występy w kraju oraz za granicą. Jest laureatem kilku międzynarodowych festiwali takich jak, m.in. Eurosong i Calzoni del Mondo we Włoszech, Kaunas Talent na Litwie czy Srebrna Jantra w Bułgarii. Wystąpił gościnnie na płycie obok takich artystów jak Kazik, Maria Sadowska, Natalia Sikora w projekcie polskich interpretacji utworów Tom’a Waits’a.

Arek spełnia się artystycznie również w tearze. Od ponad roku występuje w jednej z głównych rół w spektaklu “Cohen Nohavica” w reżyserii Mariana Opanii, podczas którego śpiewa na jednej scenie z Piotrem Machalica czy Krzysztofem Draczem. Brał także udział jako gość specjalny w spektaklach z piosenkami Edwarda Stachury w reżyserii Romana Kołakowskiego.

Na co dzień mieszka w Warszawie, jednak jest bardzo mocno związany ze swoim rodzinnym miastem, gdzie jako kierownik Rzeszowskiej Grupy Artystycznej organizował wiele wydarzeń kulturalnych.