Festiwal najlepszych restauracji w Rzeszowie już od 20 października

Wyświetlenia: 2511

W dniach 20 – 31 października odbędzie się dziesiąta, jubileuszowa edycja festiwalu Restaurant Week. Hasło tej edycji Festiwalu to „Okazja do świętowania”. Szefowie kuchni ponad 400 najlepszych Restauracji w kraju zaproszą do stołu mieszkańców ponad 30 polskich miast. Po raz drugi Restaurant Week odbędzie się w Rzeszowie.

Festiwal najlepszych Restauracji powraca w jubileuszowym wydaniu. Uczestniczące w nim starannie wyselekcjonowane Restauracje w całej Polsce spodziewają się ponad 100 tysięcy Gości. Najbliższa edycja Restaurant Week dedykowana jest kulturze świętowania – celebrowania każdej, ważnej okazji przy restauracyjnym stole z bliskimi, znajomymi, czy współpracownikami. Kultura wspólnych wyjść do Restauracji rozwija się w Polsce bardzo dynamicznie – w ciągu ostatnich 10 lat liczba kelnerskich restauracji w Polsce wzrosła dwukrotnie, a rynek gastronomii niemalże się podwoił. Szybko spada także odsetek Polaków, którzy w ogóle nie jadają na mieście – dzisiaj wynosi już tylko 36% (GUS).

Festiwal Restaurant Week jest cyklicznym ogólnopolskim wydarzeniem, prezentującym najlepsze polskie Restauracje. W ciągu zaledwie dwóch i pół roku z weekendowego wydarzenia w stolicy stał się największym kulinarnym wydarzeniem w kraju, w którym wzięło udział już ponad ćwierć miliona Gości, w ponad 30 miastach. Po raz drugi odbędzie się w Rzeszowie. W każdej, z 18 najlepszych Restauracji w stolicy Podkarpacia będzie czekać specjalnie przygotowane przez kucharzy i restauratorów, 3-daniowe doświadczenie restauracyjne, czyli przystawka, danie główne i deser w festiwalowej cenie 49 zł. W jubileuszowej edycji, Restauratorzy poczęstują Gości również niespodzianką pod postacią aperitifu.

W Rzeszowie będzie można zjeść między innymi w Garden (Hilton Garden Inn Rzeszów), Kulisy, Browar Manufaktura, KUK NUK, Zen Sushi.

Rezerwacje na jesienną edycję festiwalu będą dostępne na stronie www.RestaurantWeek.pl, w festiwalowej cenie 49 zł.