Niesamowite motocykle z Podkarpacia hitem targów motoryzacyjnych

Wyświetlenia: 11571

Podkarpacka firma Game Over Cycles (GOC) tworząca niezwykłe motocykle typu custom podbiła największe targi jednośladów w Europie zdobywając dwie nagrody. 

Zbudowany przez GOC Hard Rock Cafe Bike zajął drugie miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley” w „Italian Championship” Bike Show, mistrzostwach Włoch będących częścią organizowanej przez firmę Custom Chrome serii Custom Chrome International Bike Shows. Podczas imprezy zmodyfikowany przez polską ekipę Harley-Davidson Sportster 883 otrzymał również wyróżnienie specjalne przyznane przez hiszpański magazyn Eliot Iron.

Customowy Cafe Racer zbudowany przez GOC dla restauracji Hard Rock Cafe Kraków to maszyna łącząca świat motoryzacji ze światem muzyki. Koncept ten objawia się obecnością w konstrukcji elementów wyglądających jak instrumenty lub sprzęt muzyczny, a zarazem będących w pełni funkcjonalnymi częściami motocykla. „Muzycznymi” elementami konstrukcji są m.in.: tylny wahacz imitujący gryf od gitary, pełne koła, na których wytoczone są ścieżki, jak na płytach winylowych, siedzenie skórzane, na którym jest wytłoczony zapis nutowy refrenu piosenki „Highway to hell” zespołu AC/DC, filtr powietrza w kształcie mikrofonu, skrzynka na akumulator w kształcie wzmacniacza, układ wydechowy z regulacją dźwięku oraz dźwignia zmiany biegów imitująca wyglądem ramię gramofonu.

Motor Bike Expo Verona to jedna z największych imprez motocyklowych w Europie i największe wydarzenie branży customowej we Włoszech. Organizowane od 2009 roku targi co roku przyciągają tysiące entuzjastów dwóch kółek. W 2016 roku w imprezie wzięło udział 673 wystawców i ponad 150 000 zwiedzających.

Game Over Cycles to działająca od 2012 roku w podkarpackiej miejscowości Lisie Jamy firma produkująca motocykle typu custom. W zeszłym roku GOC zostało oficjalnym partnerem marki Harley-Davidson, a zarazem inwestorem i twórcą w Rzeszowie pierwszego salonu największej motocyklowej firmy świata w Polsce wschodniej. Customowe maszyny GOC zdobywały nagrody na największych europejskich imprezach motocyklowych.

W zeszłym roku HRC Bike został wyróżniony na European Bike Week – największym festiwalu motocyklowym w Europie. Maszyna zdobyła nagrodę publiczności „People’s Choice Award” i pierwsze miejsce w kategorii „Sportster” (konkurs Harley-Davidson Custom Bike Show) oraz pierwsze miejsce w kategorii „Modyfikowany Harley” (konkurs Custom Chrome Europe Faaker See Championship). W drugim konkursie nagrodę GOC wręczał Paul Teutul Senior, szef słynnego Orange County Choppers, który był również obecny na Motor Bike Expo Verona 2017 i w rozmowie z szefem GOC, Stanisławem Myszkowskim przyznał, że jest „zakochany” w muzycznym motocyklu stworzonym przez polską ekipę.

Źródło: www.rzeszow.pl