Fotografie: Galeria Rzeszów

Papugarnia w Rzeszowie już czynna – zobaczcie zdjęcia

Wyświetlenia: 26549

Mieszkańcy Rzeszowa mogą już przekonać się czy papugi rzeczywiście gadają, jak wielki dziób ma tukan i ile owoców potrafi zjeść ara. A to wszytko dzięki otwartej właśnie Papugarni zlokalizowanej w Galerii Rzeszów, poziom 3, przy Al. Piłsudskiego 44.

Papugarnia Rzeszów to jedyne takie miejsce w województwie, gdzie odwiedzający mogą podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

Na przybyłych czeka blisko 50 papug reprezentujących aż 12 różnych gatunków, w tym m.in. aleksandretta chińska – której ubarwienie i dostojność sprawiają, że jest uznawana za jedną z najpiększniejszych w swoim gatunku. Kakadu żółtoczuba – jaka sama nazwa wskazuje o żółto-złotym czubie, ale oczach czarnych, podobnie jak jej zakrzywiony dziób. Gatunek, zamieszkujący m.in. Australię, Tasmanię czy Nową Gwineę.

Lora wielka – żeńskie przedstawicielki tego gatunku posiadają czerwone pióra, a samce zielone. Ponadto Papugarnia Rzeszów stała się domem dla barwinek, amazonek (jedne z najlepszych mówców w świecie papug), ar zielonoskrzydłych czy żako kongijskie.

Ceny biletów do Papugarni:
– normalny – 19zł
– ulgowy – 15zł

Bilety rodzinne:
– rodzic i dwoje dzieci – 40zł
– dwoje rodziców i dziecko – 44zł
– dwoje rodziców i dwoje dzieci – 56zł + każde kolejne dziecko dopłaca 12zł.

Papugarnia będzie czynna od 10:30 do 18:30 z przerwą trwającą godzinę o 14:00.