Policjanci zatrzymali podejrzanego o posiadanie narkotyków

Wyświetlenia: 29941

Ponad 100 gramów rożnych narkotyków zabezpieczyli policjanci z rzeszowskiej komendy. Zabezpieczone narkotyki to marihuana, mefedron i amfetamina. Policjanci znaleźli je w mieszkaniu podejrzanego o ich posiadanie mężczyzny. W sprawie śledztwo wszczęła prokuratura. Prokurator już przedstawił zatrzymanemu zarzuty i zastosował wobec niego środki zapobiegawcze.

Informacje o mężczyźnie mogącym posiadać znaczne ilości narkotyków uzyskali policjanci z wydziału kryminalnego rzeszowskiej komendy. Chcąc potwierdzić informację oraz zapobiec ewentualnemu zniszczeniu lub ukryciu narkotyków funkcjonariusze w środę weszli do jego mieszkania.

Po przyjściu policjantów, podejrzany, 30-letni mieszkaniec Rzeszowa, dobrowolnie wydał posiadane w mieszkaniu narkotyki. Były to zapakowane w woreczki foliowe susz roślinny, brązowe kryształki oraz skrystalizowany beżowy proszek. Ponadto policjanci zabezpieczyli tam również młynek do rozdrabniania suszu i wagę elektroniczną.

30-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Wstępne badania potwierdziły, że zabezpieczone substancje to ponad 68 gramów marihuany, niemal 28 gramów mefedronu i nieco ponad 6 gramów amfetaminy. Łącznie to ponad 102 gramy środków odurzających i substancji psychotropowych.Zebrane w sprawie materiały policjanci przesłali do Prokuratury Rejonowej dla Miasta Rzeszów. Prokurator wszczął w sprawie śledztwo. Przesłuchał 30-latka i przedstawił mu zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Grozi za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Prokurator zastosował również wobec podejrzanego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji połączonego z zakazem opuszczania kraju i zakazem wydania paszportu.