Premiera filmu o łańcuckim płatnerzu

Wyświetlenia: 1871

Na ostatni piątek miesiąca, czyli 23 lutego, zaplanowano premierę filmu dokumentalnego pt. „Płatnerz musi być muzykiem”, którego bohaterem jest Krzysztof Panas, mistrz płatnerski z Łańcuta.

Zrealizowany obraz poświęcony jest nie tylko niespotykanemu dziś zawodowi i niebywałym osiągnięciom płatnerza, który od ponad czterdziestu lat własnoręcznie wykonuje egzemplarze oręża, takie jak szable husarskie czy japońskie miecze, a jego zbliżający się już do tysiąca niepowtarzalnych sztuk dorobek znajduje odbiorców na całym świecie. Film ten przede wszystkim pokazuje wyjątkową osobowość człowieka wytrwale podążającego drogą, która przez wielu uznawana była za niemożliwą do przejścia. Film to uniwersalna historia, która zaciekawi każdego, kto docenia trud i pasję tworzenia w każdej dziedzinie życia.

Produkcję stworzoną przez studio Mazurkiewicz Produkcja Filmowa będzie można obejrzeć po raz pierwszy w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie 23 lutego o godz. 18:00. Bezpłatne wejściówki na seans można odebrać w kasie WDK. Premiera będzie też okazją do spotkania i rozmowy z bohaterem filmu.

Kolejny seans zaplanowany jest na 17 marca, godz.18:00 w Łańcucie w Tabu Pub przy ul. Kościuszki 2. Rezerwacji można dokonywać poprzez facebookowy profil lokalu.

Film autorstwa Katarzyny i Mirosława Mazurkiewiczów powstał w ramach ubiegłorocznej edycji Podkarpackiej Kroniki Filmowej. Produkcja została współfinansowana przez Podkarpacką Komisję Filmową ze środków Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie i budżetu Województwa Podkarpackiego. Film otrzymał także dofinansowanie ze strony Miasta Łańcuta a patronatem honorowym objął ją burmistrz Łańcuta.