Utrudnienia w ruchu w Rzeszowie

Wyświetlenia: 1535

Dziś i jutro wystąpią utrudnienia w ruchu. Na ulicach Rzeszowa zagoszczą biegacze. W sobotę rozegrany zostanie „Bieg na Piątkę” i biegi młodzieżowe, w niedzielę na ulice wybiegną maratończycy. Trasy biegów prowadzić będą ulicami miasta. Część z nich będzie czasowo całkowicie lub częściowo zamknięta dla ruchu.

W sobotę odbędzie się „Bieg na Piątkę” (5 km) oraz biegi młodzieżowe. Biegi młodzieżowe, rozpoczną się o godzinie 9.30 startem spod galerii Millenium Hall. Odbywać się będą na ul. Kopisto. O godz. 12, na trasę wybiegną zawodnicy „Biegu na Piątkę”. Trasa biegu wytyczona została ulicami: start pod Millenium Hall dalej Al. Majora Wacława Kopisto, Trasa Zamkowa, ul. Kilara, ul. Podpromie, ul. Lenartowicza, ul. J. K. Chodkiewicza, ul. Hetmańska do ul. Wincentego Pola – Bulwary nad Wisłokiem, ul. Bulwarowa, Bulwary nad Wisłokiem, ul. Podpromie, ul. Kilara, Trasa Zamkowa, meta przy centrum Millenium Hall. Zakończenie biegu przewidywane jest na godzinę 13. Zawody potrwają do godziny 14.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 4 do 14. Zamknięcie Al. Kopisto nastąpi w godzinach od 6 do 14, pozostałych ulic od godziny 11.30 do 12:30. Na Trasie Zamkowej oraz ul. Kilara zamknięta będzie prawa nitka ulic z kierunku od Pl. Śreniawitów do ul. Podwisłocze.

Uwaga!

W tym sobotę (7 września) podczas trwania biegów w od godz. 13 w hali Regionalnego Centrum Sportowo-Widowiskowe „Podpromie” rozgrywany będzie mecz piłki siatkowej. W związku z zamknięciem ulicy przyległych wjazd na parking przy hali „Podpromie” możliwy będzie tylko przez dwupoziomowy parking przy ul. Szopena.

W niedzielę o godz. 9:30 spod Millenium Hall biegacze wystartują do maratonu na pełnym dystansie 42 kilometrów. Trasa biegu, którą zawodnicy pokonają dwukrotnie, przebiegać będzie od CH Millenium Hall Al. Kopisto, Trasą Zamkową, ulicami Kilara, Szopena, Targową, Piłsudskiego, Cieplińskiego, Lisa-Kuli, Jagiellońską, Zygmuntowską, Moniuszki, Sokoła, Jana III Sobieskiego, Gałęzowskiego, Mickiewicza, Rynek, Słowackiego, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, Szopena, Plac Śreniawitów, Dąbrowskiego, Al. Powstańców Warszawy, Hetmańską, Żeglarską,  Bulwarami nad Wisłokiem, chodnikiem przy Moście Lwowskim. Po drugiej stronie wzdłuż Wisłoka Bulwarami nad Wisłokiem, Al. Kopisto, ul. Podwisłocze, Powstańców Warszawy, Bulwary nad Wisłokiem (droga wewnętrzna na Żwirownię), ul. Kwiatkowskiego, Podwisłocze i Kopisto do Millenium Hall.

Ulice wyszczególnione pogrubionym drukiem zamknięte zostaną w całości. Pozostałymi ulicami bieg będzie się odbywał jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

Organizatorzy przewidują, że utrudnienia w ruchu potrwają od godziny 2, gdy rozpoczną się prace związane z rozkładaniem elementów zabezpieczających trasę biegu. Potrwają do godziny 16. Zamknięcie Al. Kopisto nastapi juz od 5:30 – 16, ul. Podwisłocze i Kwiatkowskiego w godzinach od 6 do 16, pozostałych ulic w godzinach od 8 do 16.

Kierowców wyjeżdżających z osiedla Nowe Miasto policjanci będą przepuszczać na ulicę Podwisłocze w kierunku ulicy Powstańców Warszawy. Wjazd na osiedle możliwy będzie od strony ulicy Rejtana. Na ulicy Kwiatkowskiego ruch kołowy z kierunku ulicy Jana Pawła II będzie odbywał się do ulicy Powstańców Warszawy. Dojazd do ulicy Kwiatkowskiego od strony centrum miasta możliwy będzie ulicą Sikorskiego i od strony Tyczyna.

Nad bezpieczeństwem biegaczy oraz innych uczestników ruchu czuwać będą policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze apelują do kierujących o zachowanie w tych dniach szczególnej ostrożności i w miarę możliwości wybieranie tras alternatywnych, a zwłaszcza korzystania z Mostu Lwowskiego, gdzie ruch będzie odbywał się bez zmian.