Weź udział w Ogólnopolskim Konkursie Fotografii Studenckiej!

Wyświetlenia: 724

OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej to konkurs skierowany do wszystkich studentów i doktorantów uczelni państwowych i prywatnych interesujących się fotografią, którzy nie ukończyli 28 lat. Organizowany jest on od 1998r. przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, a w tym roku przypada jego XIX edycja.

Misją konkursu jest rozwijanie pasji fotograficznej uczestników i odkrywanie nowych talentów. Aby wziąć w nim udział, nie trzeba mieć dużego doświadczenia. Liczy się przede wszystkim pasja, talent i nietypowe, odważne spojrzenie na otaczającą rzeczywistość. Każdy ma szansę wygrać, niezależnie od tego czy jest profesjonalistą, czy amatorem, dopiero rozpoczynającym swoją przygodę z fotografią.

Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest #lovelife, czyli kochaj życie. Zdjęcia można składać w trzech kategoriach:

* reportaż: PODRÓŻ,

* scenerie: MIASTO,

* portret: EMOCJE.

Udział w konkursie jest bezpłatny. Uczestnik ponosi jedynie koszty wydruku zdjęć, które zostaną zaprezentowane na wystawach pokonkursowych, a wszystkie nadesłane prace biorą udział w regionalnym i krajowym etapie konkursu. Prace można składać od 10 do 30 marca przez stronę internetową: www.okfs.pl.

Ogólnopolskiemu Konkursowi Fotografii Studenckiej towarzyszyła również „Pstrykalida”, czyli cykle warsztatów i wykładów prowadzonych przez znakomitych fotografów. Miały one na celu przybliżyć studentom świat fotografii i zainteresować nią także tych, którzy do tej pory mieli niewiele z nią wspólnego. Podczas tegorocznej edycji warsztaty przeprowadzili znakomici rzeszowscy artyści: Michał Drozd, Angelika Żela Chmiel oraz Michał Schabowski.

Zwieńczeniem projektu będą obrady jury regionalnego i Gala Regionalna, która odbędzie się 28 kwietnia w Pubie Kultura przy ul. Szopena 59. Podczas Gali odbędzie się wystawa prac konkursowych oraz wręczenie nagród laureatom konkursu. Sponsorami nagród są Księgarnia na Grunwaldzkiej Tak Czytam, Foto-ceramika, Park trampolin Happy Jump, Filharmonia Podkarpacka im. Artura Malawskiego oraz restauracja Habanero.

Konkurs zakończy uroczyste ogłoszenie wyników i nagrodzenie zwycięzców podczas Gali Finałowej w Warszawie (26 maja). Szczegółowe informację dostępne są na stronie internetowej OKFS: www.okfs.pl, a także na facebookowym profilu NZS Uniwersytetu Rzeszowskiego https://www.facebook.com/events/1514740482154484/.